Tag Archive: vitiligo kapatıcısı

Vitiligo Hastası Ünlü Sunucu Lee Thomas Videoları

Vitiligo Hastası Ünlü Sunucu Lee Thomas Videoları
 

Ceviz Kabuğu İle Vitiligo Kamuflajı Videoları

Ceviz kabuğu ile vitiligo kamuflajı nasıl yapılır? Ceviz kabuğu vitiligo hastalığında beyaz lekeleri kapatır mı?
İlk Hali

Son Hali

Vitiligo Kamuflaş Videoları

Vitiligo kapatıcı makyaj teknikleri – Vitiligo kamuflajı – Dövme ile vitiligo kamuflajı - Vitiligo kapatıcı makyaj nasıl yapılır? – Vitiligo hastalığında beyaz lekeler nasıl kapatılır?

Michael Jackson’ın Vitiligolu Halleri – Michael Jackson Resimleri

   Jackson’ın ırkından utanıp tenini beyazlattığı yalanı yıllar boyu sürüp gitti. Oysa vitiligo vücudunun tamamına yakınını beyazlaştırınca derisinin tüm  renginin aynı olması için operasyon yaptırmıştı. Jackson’ın güneşten korunmak için şapka ve büyük gözlük takması bile olay yaratıyordu. Güneşten tüm korunma çabalarına rağmen cilt kanserine yakalanmaktan kurtulamadı. 


   İşte Michael Jackson’ın bilinmeyen fotografları;

Lazerle Vitiligo Tedavisi

   Vitiligo tedavi yöntemleri arasında yerini alan lazer teknolojileri, son gelişmeleriyle vitiligo hastalarına bir başka umut ışığı olmaktadır. Yalnızca hastalıklı cilt bölgesine uygulan bu tedavi yöntemi,
belirli ultraviyole dalga boylarının hastalıklı cilde verildiği ışık tedavisidir. Bu yöntem ile melanosit adı verilen renk hücreleri uyarılır. Uygulaması son derece kısa süren ağrısız bir işlemdir. Tekrarlayan seanslar gerektirir. Uygulama sonunda hafif bir kızarıklık olur, hastalar günlük hayatlarına devam eder.
  Tedaviler, haftalık 2-3 seans olup, 10 seanstan sonra tedaviye cevap alınır. 

Vitiligo İçin Basit Ev Çözümleri

Ceviz ile Vitiligo Kamuflajı Ceviz Kabuğu İle Vitiligo Kamuflajı Videoları

Ceviz ile vitiligoyu gizlemek…
   Daha yeni bu konuya dahil oldum. Hemen bu konuda aydınlanmak istedim. Yapacağınız çok basit bir uygulama.
Duydum,denedim ve gayet başarılı buldum. Kozmetik kapatıcılar kadar iş görüyor. Tedavisi sabır isteyen, hemen sonuç beklenmemesi gereken vitiligonun tamamen bitkisel kapatıcısı işte. Kozmetik ürünlere şüpheci bakan ve mecbur kalmadan ilaç bile çok zor içen tipler vardır ya, işte o benim :)
Benim gibi düşünen insanlar haziran ve temmuz aylarında bir ceviz ağacından topladıkları yeşil cevizleri derin dondurucuda bir sene kadar saklayıp bunları tüketebiliyor.

Nasıl uygulanıyor?
Muhafaza ettiğiniz yeşil cevizlerin kabuğunu bıçak yardımıyla sıyırın. Tüm uygulama sırasında elinizde kına gibi iz bırakmaması için plastik eldiven giymeniz gerekiyor. Kesmiş olduğunuz ceviz kabuğunu alıp tüm vitiligolu bölgelere yedire yedire 15- 20 dk civarı sürün. 
    Önce sürdüğünüz yerler yeşil oluyor, 2-3 saat sonra deri rengini almaya başlıyor.İşlemden hemen sonra öğlen vakitlerinde güneşe çıkarsanız kaşınma yapıyor. Akşam yatarken bu işlemi yaparsanız beklemek zorunda kalmazsınız.
   İlk uygulamayı görünmeyen bir yerinizde deneyin. Zamanla edindiğiniz tecrübeyle çok daha güzel netice alacaksınız. Geniş alanları, ceviz kabuğunun iç tarafıyla ve kenarları da bir çubuk yardımıyla (ben kulak temizleme çubuğu kullandım) taşırmadan sürebilirsiniz. 
    Yan etkileri hususunda kısa tecrübem olduğundan fikir belirtemeyeceğim lakin yıllardır kullananlara göre hiç bir yan etkisi yokmuş. Yatmadan önce gece uygulamanın yapılması en mantıklı olanı. Koyu bir renk elde ederseniz sıcak sabunlu bezle rengi açmakta mümkün. Kullanım süresi kişiden kişiye göre değişiyor. Mesela ev hanımlarının temizlikte kullandığı deterjanlar bu süreyi kısaltıyor. Bu faktöre göre de 1 gün ile 4-5 gün arasında değişen ömre sahip :)