Lazerle Vitiligo Tedavisi

   Vitiligo tedavi yöntemleri arasında yerini alan lazer teknolojileri, son gelişmeleriyle vitiligo hastalarına bir başka umut ışığı olmaktadır. Yalnızca hastalıklı cilt bölgesine uygulan bu tedavi yöntemi,
belirli ultraviyole dalga boylarının hastalıklı cilde verildiği ışık tedavisidir. Bu yöntem ile melanosit adı verilen renk hücreleri uyarılır. Uygulaması son derece kısa süren ağrısız bir işlemdir. Tekrarlayan seanslar gerektirir. Uygulama sonunda hafif bir kızarıklık olur, hastalar günlük hayatlarına devam eder.
  Tedaviler, haftalık 2-3 seans olup, 10 seanstan sonra tedaviye cevap alınır. 

4 Responses

 1. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar ben şuan bir güzellik merkezinde görüyorum bu tedaviyi.ilk hafta bir değişiklik yok şimdlk.sonucunu alırsam inş. paylaşıcam sizinle herkeze geçmiş olsn ;)

 2. Anonymous diyor ki:

  Vitiligo bence derideki pigmentlerden kaynaklandığına göre bu pigmentleri lazerle harekete geçirmenin bir yolu olabilir böylece beyazlık tarihe karışır.

 3. ferda kurşunlu yıldız diyor ki:

  merhaba ben bir vitiligo hastasıyım acaba bu lazer tedavisi için antalyada önerebileceğiniz bir yer var mı?

 4. Neşes diyor ki:

  Merhabalar,

  Akdeniz Üniversitesinde fototerapi(puva) uygulanıyor ama mikrofototerapinin uygulanıp uygulanmadığını bilmiyorum. Güzellik merkezlerinde bile vitiligo tedavisi için lazer uygulaması artık yapılabiliyor. Antalya'da nerelerde uygulandığı hakkında ne yazık ki bilgim yok.Geçmiş olsun.
  Hoşçakalın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>