post by nese | 1 comment

Vitiligo Kürleri

Ömer Coşkun’un Vitiligo hastalığı için bitkisel kürleri

 

Vitiligo hastalığına tere tohumu, polen ve şahtere otunun iyi geldiğini ifade eden Ömer Coşkun bu şifa getirici bitkilerin kullanılmasını öneriyor.çay kaşığı tere tohumu öğütülüp, andız pekmezinin içine karıştırılıp yenilirse faydası olacaktır.

- 1 tatlı kaşığı şahtereotu, 1 bardak suda demlendirilip, çay olarak içilirse fayda sağlar.
- Günde 1 kaşık polen yenirse içerden bağışıklık sistemi güçlendirir,yarar sağlar.Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Vitiligo hastalığı için bitkisel kürleri

Elma ve portakal kabuğu kürü:
Malzemeler:

 1 adet yafa portakalının kabuğu,
 1 adet amasya elmasının kabuğu,
 1 çay bardağı su
Hazırlanışı: Suyu kaynattıktan sonra içine portakalın kabuğunu atılarak 5 dakika kısık ateşte kaynatılır. 5 dakika dolunca içine elma kabuklarını ilave ederek 3 dakika daha kısık ateşte kaynatılır.Uygulanışı: Vücudunuzun dayanabileceği sıcaklıkta,  vitiligo olan yerlerinize lapa şeklinde koyarak 15 dakika bekletilir. 15 dakika sonra lapayı alınarak 1 saat sonra o bölgeler yıkanabilir.
Uyarı: Elma ve portakal kabuğu kürü vitiligo hastalığınız başlangıç aşamasında veya en fazla 1 yıllık ise fayda sağlar. Bu kürü haftada 3 kez uygulamalısınız.

Yulaf samanı kürü:
Hazırlanışı:Üç tutam (yaklaşık 15 gram) yulaf samanını kaynamakta olan 1 litre suyun içine atınız. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatınız. Ilıdıktan sonra süzülerek pamuk yardımıyla vitiligo olan alanlara en az 5 dakika uygulayınız. Parmak uçlarıyla bu alanlar hafif hafif bastırmadan yarım dakika oğuşturulur. Daha sonra tekrar 5 dakika etki ettirilir. 5 dakikalık etki ettirme süresi tamamlandıktan sonra en az 2 saat eller yıkanmaz. Bu işleme lekeler kaybolana kadar haftada 3 kez devam edilir. Tüm bu işlemlere başlamadan önce elleri 2-3 dakika ılık suyun içerisinde yumuşatmak daha etkili olur.Kesinlikle kullanılmış olan yulaf samanı suyunu ertesi ve daha sonraki günler için kullanılmamalıdır. Her defasında taze olarak hazırlanması gerekir. Yulaf samanı suyunu hazırladıktan, süzdükten ve ılıdıktan hemen sonra uygulanır. Yulaf samanı suyunu bir kaba alıp ellerde 5 dakika daldırılabilir. Hazırlanan yulaf samanı suyunun, üzerinden 10 saat geçtikten sonra haricen veya dahilen hiçbir şekilde kullanılamaz.
Vitiligo Tedavisinde Çörek Otu Kürü:

Sirke ve öğütülmüş çörek otu macun kıvamına gelecek şekilde karıştırılır ve deriye uygulanır. Bu karışım mantar ve vitiligo hastalığına iyi gelmektedir. Rahatsızlık geçinceye kadar uygulamaya devam edilmelidir.Vitiligo Tedavisi için Şifalı Bitkiler:

 

Baharlı tere tohumu, şahtere, karabaş otu, papatya, meyan kökü, oğul otu, tansalp enginarlı gibi ürünlerle, vitiligo problemine doğal çözüm bulabiliyoruz. Deriye renk veren hücreleri uyarıcı etkiye sahip bitkiler, özel formüller halinde kullanılmalı. Bazen stres gibi etkenler önemli olduğu için sinirsel spazm çözücü, depresyon giderici çeşitli doğal etken maddeleri tedavide tamamlayıcı tıp olarak almak gerekiyor.One Response

  1. ayşe diyor ki:

    baharlı tere tohumu dövülür.toz halinde iken sirke ile karıştırılır. vitiligo üzerine sürülür.15 dk bekletilir.yaralarda pembeleşme zamanla iyileşme sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>